זריקה למילוי קמטים

זריקה למילוי קמטים

ככל שאנו מתבגרים, חלים שינויים בעור ובמבנה הפנים שלנו. מתרחש איבוד נפח בשומן התת עורי אשר מוביל ל"צניחת עור הפנים" וליצירת שקעים וקמטים בפנים. בדרך כלל ניתן למצוא אותם באיזורים שסביב הפה, האף, הסנטר והמצח.

קמטים אלו ניתנים לתיקון באמצעות הזרקת חומר למילוי קמטים. החומר היעיל והמקובל ביותר כיום מבוסס על חומצה היאלורונית. חומר זה הינו חומר מילוי המתפרק בגוף לאחר 10 עד 18 חודשים. 

הזרקה למילוי קמטים יעילה גם למילוי של צלקות, אשר בדרך כלל יוצרות עם השנים שקע בפנים. המילוי אינו מעלים את הצלקת אך ממלא את האיזור ותורם למתיחת העור.

תוצאות ההזרקה נשמרות בדרך כלל לתקופה שבין 6-12 חודשים. שילוב של טיפול הזרקת חומצה היאלורונית עם הזרקות של חומרים להחלקת קמטים מאריך את השפעת הטיפול, בשל היותם חומרים מפחיתי פירוק.

כמה זמן לפני אירוע חשוב כדאי להגיע לטיפול?

בדרך כלל מומלץ להגיע לטיפול לפחות חודש לפני האירוע, על מנת לאפשר את הזמן הנחוץ לחומרים להשפיע בצורה הטובה ביותר.

על הטיפול

לפני תחילת הטיפול מרדימים את המקום עם קרם מאלחש. במהלך הטיפול מתבצעת הזרקה באמצעות מחטים זעירות או בצינורות מתכת (קנולות) בהתאם לאיזור הטיפול. הרופא המטפל קובע את מידת סמיכות החומר בהתאמה לאיזור המוזרק ולצרכי המטופל.

תופעות לואי אפשריות בטיפול בחומצה היאלורונית:

נתחיל ונאמר, כי ניתן לחזור לפעילות רגילה לאחר הזרקת חומצה היאלורונית. עם זאת, אנו ממליצים להימנע פעילות ספורטיבית, חשיפה ממושכת לחום ולשמש, או שימוש בסאונה למשך מספר ימים.

מילוי הנפח הוא מיידי אולם יציבות התוצאות מתקבלת בדרך כלל כחודש לאחר הטיפול. המטופלים שלנו מוזמנים לביקורת לאחר כשבועיים, לבחינת התוצאות ושיפורם במידת הצורך.

בימים שלאחר ההזרקה יכולים המטופלים לחוות חלק מהתופעות הבאות (או אף אחת מהן):

  • אדמומיות ונפיחות מקומית  באיזור ההזרקה, אשר נעלמת לאחר מספר שעות.
  • שטפי דם באיזור ההזרקה הנעלמים לאחר מספר ימים. להפחתת שטפי הדם, ניתן להשתמש בקומפרסים קרים.
  • חוסר סימטריה מינימלית, הנעלמת בדרך כלל תוך שבועיים. במידה והיא נמשכת, היא מטופלת בביקורת במרפאתנו, עד שנעלמת סופית.
קבע תור עכשיו וצא עם חיוך מושלם