טיפים וטריקים לשמירת היגיינת הפה עם ילדים

הורים רבים מתקשים למצוא את הדרך לעודד צחצוח שיניים אצל הילדים. עם זאת, יש דרכים לעשות זאת כבר מגיל חצי שנה ולהגדיל את הסיכוי לכך שהילד יגדל עם שיניים בריאות וחזקות.

  • מיד עם הופעת השן הראשונה כדאי להרגיל את הילד לפרקטיקה של הצחצוח. בפועל, מה שצריך לעשות הוא לקחת בד רך, לסובב על האצבע ופשוט לנגב את השן בעדינות. לחילופין, ניתן לרכוש את הבד הייעודי בחנויות לילדים ולחסוך מאמץ.
  • בהמשך וכאשר הילד קצת גדל, ממשיכים עם אותה התנהלות מדי בוקר וערב – אבל עם אצבע סיליקון. כאן כדאי להזכיר שהגיל המומלץ להתחלה תלוי בקצב ההתפתחות הסובייקטיבי של הילד, כי יש כאלה שמשתפים פעולה מוקדם ויש כאלה שאיתם נדרשת עוד קצת סבלנות.
  • כמו כן, מומלץ להשתמש במברשות שיניים שמותאמות לגיל הילד ואפילו לתת לו לשחק איתן. אם הילד מראה נכונות לצחצח לבד, אפשר לתת לו להתנסות בזה ולאחר מכן לחזור על הפעולה ולהשלים אותה בצורת משחק: הילד מצחצח להורה וההורה מצחצח לילד.
  • לבסוף, חשוב להביא את הילדים למרפאה מגיל צעיר. כך מנחילים אצלם את החשיבות שבשמירה על פה בריא, מונעים פחדים מרופאי שיניים ומתאמים טיפולים לחיזוק השיניים כדי למנוע עששית.

רוצים לדאוג לעתיד בריאות השיניים וחלל הפה של ילדכם? נשמח לקבל פרטים כדי לתאם טיפול ראשון – ולהקנות להם (ולכם) הרגלים בריאים לשמירה על היגיינת הפה.

נהנתם מהמאמר? שתפו אותו עם חבר :)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

יש כאן עוד כמה טובים: