כירורגית פה – יש ממה לפחד ?

בעיות רפואיות שקשורות לחלל הפה, הלסתות, מפרקי הלסת ובלוטות הרוק מעלות באופן טבעי חששות אצל מטופלים בטווח רחב של גילאים. בפועל, הטכניקות המודרניות בתחום הזה מוכיחות שהפחדים לא תמיד מוצדקים.

בין היתר, ישנם טיפולים שאותם אפשר לבצע תחת הרדמה מקומית, במסגרת חדרי ניתוח תחת טשטוש תוך ורידי או אפילו בהרדמה כללית. כמו כן, רוב המטופלים משתחררים לביתם זמן קצר אחרי הניתוח וללא צורך באשפוז.

באיזה טכניקות משתמשים כדי למנוע כאב?

אחד החששות העיקריים של מטופלים הוא הכאב שמיוחס לטיפול השיניים, אולם כיום, טכניקות רפואת שיניים מתקדמות מאפשרות לבצע טיפולים בעלי אופי פולשני מינימלי – ותוך כך לצמצם את תחושת אי-הנוחות למינימום. במקביל להליכים כגון עקירת שיניים כירורגית או עקירת שיני בינה, התחום כולל גם השתלת שיניים, הרמת סינוס והשתלת עצם ללא כאב ועם זמן התאוששות קצר.

  • הרמת סינוס ללא כאב מתבצעת בשיטה זעיר-פולשנית שבה הרירית מורמת באופן סלקטיבי וללא פתיחה מסוכנת של חלל הפה. יתרה מזאת, ניתן לבחון אפשרות להרמת סינוס באמצעות בלון וניפוח מבוקר שמפחית את הסיכון וגם מצמצם את הכאב.
  • לשם השוואה, השתלת שיניים ללא כאב ניתן לבצע בעזרת הרדמה מקומית, שימוש בגז צחוק, טשטוש או הרדמה כללית. כמו בטיפולי שיניים מסוגים אחרים, גם כאן הבחירה בסוג הטיפול מתבצעת על ידי הרופא – ותלויה במצב השיניים וברקע הרפואי של המטופל.
  • אם מדובר בהשתלות שיניים למחוסרי עצם, רפואת השיניים המודרנית מאפשרת להתחיל בתהליך השתלת עצם סינתטית – או בשתל עצם שמקורו בגוף המטופל. לאחר קליטת שתל העצם בגוף, ניתן יהיה לבצע השתלת שיניים על גביו.

חדשנות טכנולוגית שפועלת עבורכם

אצלנו בדנטל סנטר בהנהלת ד"ר בסטון מבינים את החששות שחווים המטופלים שלנו בהקשר לכירורגיית פה – ולכן אנו מציעים מערך טיפולים בטכניקות מתקדמות ללא כאב. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר כעת.

נהנתם מהמאמר? שתפו אותו עם חבר :)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

יש כאן עוד כמה טובים: