שאלות ותשובות - אתם שואלים, אנחנו עונים

שאלות ותשובות - אתם שואלים, אנחנו עונים

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים מתאימה לכל מי שרוצה להבהיר את גוון השיניים שלו. הלבנת שיניים יכולה להתבצע רק על שיניים טבעיות, ללא סתימות או כתרים.

אנו במרפאות דנטל סנטר של ד"ר בסטון משתמשים בשיטות חדשניות ומתקדמות, השומרות על השיניים הטבעיות בתהליך הלבנת השיניים.

מומלץ לעשות הלבנת שיניים מגיל 18 ואילך, שכן עד גיל זה השיניים עדיין בתהליך של התבגרות ובניה.

שתלים ועקירות

הכנסת שתלים מבוצעת בתהליך כירורגיה זעירה. היות וכך, יש הרדמה מקומית באיזור המטופל ולכן במהלך הטיפול אין כל תחושה של כאב.
מקום הניתוח מחלים תוך ימים בודדים ועד אז מומלץ ליטול משכך כאבים לפי הצורך.

מומלץ לעקור שן בינה במקרים הבאים:

  1. כאשר היא בוקעת בצורה לא תקינה ויכולה לגרום לנזק לשיניים הסמוכות.
  2. כאשר היא נגועה בעששת וגורמת לכאבים.

טיפולי שיניים לנשים בהריון

לא קיימת מניעה לעשות טיפולי שיניים בתקופת ההריון. נהפוך הוא, שינויים הורמונליים שמתרחשים בגוף האישה במהלך ההריון עשויים להוביל לבעיות חניכיים ושיניים, ועל כן, מומלץ לנשים בהריון להגיע לטיפול רופא וטיפול אצל שיננית בתחילת ובמהלך ההריון.

החל מהשליש השני של ההריון אין כל מניעה לבצע צילומי שיניים תוך שימוש בסינרי מגן כמקובל בכל צילום שיניים. במקרים חריגים, מותר לבצע צילומי שיניים גם בשליש ראשון.

כן, אך רק לאחר התייעצות עם רופא הנשים המלווה אותך.

טיפולי שורש

טיפול שורש הוא טיפול בו מנקים את תעלות השן ומחדירים חומרים האוטמים את תעלות השורש. טיפול כזה יכול להוביל לתחושת כאב ו/או אי נוחות עד 14 ימים. בתקופה זו מומלץ ליטול משכך כאבים לפי הצורך, ולהתייעץ עם הרופא לקבלת הנחיות.

לאחר טיפול שורש יש ירידה בלחות השן, דבר שיכול לגרום לשן להתייבש ולהישבר ביתר קלות. הכתר נועד להשלים את צורתה הטבעית של השן ולשמור עליה בכדי שלא תישבר.

טיפולי שיניים לילדים

מומלץ להגיע לבדיקה שיניים ראשונה לילדים עם בקיעת השיניים, על מנת לוודא שהשיניים צומחות בצורה נכונה ותקינה. בביקור זה אנו עושים הדרכה להורה ולילד על היגיינה אוראלית ותזונה נכונה ומתחילים להכיר לילד את חשיבות הטיפול בשיניים ולעזור בנטרול חששות מפני רופא השיניים. מומלץ להגיע לרופא השיניים לבדיקה, מדי חצי שנה.

הטיפול המרכזי והראשון הינו שמירה על היגיינה אוראלית. בנוסף לכך, קיימים מספר טיפולים נוספים, המתקיימים במרפאה, והם מהווים טיפולים מניעתיים ידועים ומקובלים:

  • טיפול בפלואוריד מרוכז – הפלואוריד הינו חומר הידוע ביכולתו למנוע עששת הקיים במים ובמשחות שיניים בכמות מדידה. מקובל לעשות טיפול מרוכז בפלואוריד לאחר ניקוי אבנית במרפאה, על מנת לחזק את עמידות השיניים בפני עששת, אחד לחצי שנה ולעיתים כל 3 חודשים.
  • איטום חריצים – טיפולי מניעה המבוצעים בשיניים על מנת למנוע היווצרות מוקדי עששת ("חורים בשיניים") בחריצים והחרירים הקיימים  בשן.

שן הנגועה בעששת יכולה להפגוע את הנבט של השן הקבועה שמתחתיה, ובכך למעשה עם בקיעת השן הקבועה היא תהיה "חולה".

בנוסף לכך, חלק משיני החלב נופלות בגיל ההתבגרות, ואם הן נגועות בעששת מגיל צעיר, הימצאותן בפה של המתבגר לתקופה כה ארוכה יכולה להוביל לדלקות שיניים הדורשות טיפול תרופתי ולטיפולי שיניים מורכבים.

השימוש בגז צחוק נועד להפחית חרדות או חששות ולהקל על המטופל להתמודד טוב יותר עם תהליך הטיפול. טיפול שיניים המלווה בשימוש בגז צחוק מתאים למבוגרים ולילדים ומיועד בעיקר לאנשים הסובלים מחרדות או פחדים הקשורים בקבלת הטיפול. והוא נפוץ בקרב ילדים במיוחד.

הטיפול אינו מסוכן והשפעתו של הגז נפסקת עם הפסקת השאיפה שלו. השימוש בגז צחוק מעלה את סיכויי שיתוף הפעולה בטיפול, הודות לכך שהשימוש בו מנטרל חלק ניכר מן החששות של מרבית המטופלים. אנו, במרפאות דנטל סנטר מטפלים בגז צחוק רק ע"י רופא שהוסמך לכך, ובציוד ייעודי לשימוש בגז צחוק , לו מערכות בקרה מתקדמות.

החל מינואר 2019, זכאים ילדים ובני נוער לטיפול שיניים חינם או בהשתתפות עצמית סימלית במסגרת סל הבריאות. כל ילד מבוטח במסגרת קופת החולים בה הוא רשום, וזכאי לטיפול במסגרת זו, או במסגרת מרפאות המקושרות עם קופת החולים בה הוא מבוטח.
מרפאות שדרות ובני נצרים הינן מרפאות הסכם של קופת החולים מכבי, ובמסגרת זו מועקים טיפולי שיניים מסובסדים לילדים ונוער המבוטחים בקופה זו.

שאלות כלליות

השימוש בגז צחוק נועד להפחית חרדות או חששות ולהקל על המטופל להתמודד טוב יותר עם תהליך הטיפול.
טיפול שיניים המלווה בשימוש בגז צחוק מתאים למבוגרים ולילדים ומיועד בעיקר לאנשים הסובלים מחרדות או פחדים הקשורים בקבלת הטיפול.

לכל אחד תכנית טיפול המותאמת באופן אישי למצבו הדנטלי ולצרכיו. ישנם טיפולים שניתן להשלים בהרדמה מקומית ובזמן קצר במרפאה, וישנם אשר ידרשו הרדמה כללית בחדר ניתוח.
כך או אחרת, ניתן לבצע את רוב הפעולות הנדרשות ביום אחד, ועם זאת, חובה להדגיש, כי בתכניות טיפול מורכבות הדורשות השתלת שיניים, ידרש המטופל להגיע להשלמות בהמשך לצורך הרכבת השיניים הקבועות לאחר תקופת החלמת איזור השתלים.

בדנטל סנטר בניהולה של ד"ר בסטון, אנו נוהגים לשים חומר אילחוש (הרדמה)  בהתזה או מריחה על החניכיים לפני ביצוע זריקת הרדמה בכל סוגי הטיפולים ולכל הגילאים. 

מומלץ לבצע ניקוי שיניים כל 6 חודשים, או בתדירות גבוהה יותר, בהתאם למצב הפה והנחיות הרופא.

חובה לשאול את רופא השיניים והרופא המשפחה המטפל  שאלה זו לפני תחילת הטיפול.

הצעד הראשון לקראת חיוך בריא ויפה,
מתחיל בשיחת ייעוץ ללא התחייבות